Haber

Depremde kaybolan mimar aranıyor

Aile, depremde kaybolan mimarı arıyor

Hatay’ın İskenderun ilçesinde meydana gelen depremin ardından ortadan kaybolan mimarın Adana’da görüldüğünü öğrenen ailesi, şehrin her yerine fotoğrafını yapıştırarak onu bulmaya çalışıyor.

Sercan Güleç kardeşini arıyor: “Cesedini bulanlar aramızda şanslı, mezarları var”

“Adana sokaklarında görenler oldu”

ADANA Hatay’ın İskenderun ilçesindeki depremin ardından ortadan kaybolan mimar Mustafa Batuhan’ın Adana’da görüldüğünü duyan ailesi, fotoğrafını şehrin her yerine yapıştırarak onu bulmaya çalışıyor.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden 11 il etkilendi. Bu illerin ortasında yer alan Hatay’da binlerce kişi hayatını kaybetti. Depremde İskenderun ilçesinde yalnız kalan Mimar Mustafa Batuhan Güleç’in de kaldığı 6 katlı bina çöktü. Ailesi kısa sürede yıkılan binaya geldi. Binanın enkazı kaldırılıncaya kadar orada bekledi ama Güleç’ten haber alamadı. Daha sonra aile, “Batuhan Güleç’in sevk edilebileceği hastaneleri tek tek ziyaret etti. Aile, Batuhan Güleç’i bulamadı. Öte yandan aile teslim alınca aile,” isimli tıpaya DNA örneği verdi. Güleç’in hayatta olduğu öğrenilince il il aramaya koyuldular.Güleç’in en son Adana’da görüldüğünü öğrenen aile, bu kez Adana’ya gelerek çocuklarını aramaya başladı.Güleç’in ağabeyi Sercan Güleç, Güleç’in ağabeyi Sercan Güleç’i aramaya çalışıyor. Adana sokaklarında her yere fotoğrafını asarak ve Adanalılara fotoğrafını göstererek bulunsun.

“Adana’da görenler oldu”

Yaşadıklarını anlatan Ağabey Güleç, “6 Şubat depreminden sonra kendisine hiçbir şekilde ulaşamadık. Bina çöktükten 3 saat sonra ayrıldığını söyleyenler oldu. Varsayımımıza göre Türkiye’ye gönderildiğini düşünüyoruz. Adana bir nevi kayıp ihbarından sonra bize ihbar geldi görenler öyle olmadığını söylediler depremde yalnızdı yıkılan bina 6 katlıydı annem babam kan örneği verdi ama sonuç çıkmadı . O da büyüyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu