Haber
Edirne’de tarihi eser operasyonunda: 349 madeni para ve 175 obje ele geçirildi
![](https://haber-piraziz.com.tr/wp-content/uploads/2023/11/edirnede-tarihi-eser-operasyonunda-349-madeni-para-ve-175-obje-ele-gecirildi-8FG74ERB.webp)
Jandarma ekiplerinin EDİRNE’de 3 ayrı adreste yaptığı aramada 349 madeni para ve 175 tarihi eser ele geçirilirken, olayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı.
İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, tarihi eser kaçakçılarına yönelik operasyonda 3 ayrı konut ve eklentilerinde arama yaptı. Aramalarda 349 madeni para, 175 tarihi eser, 3 ruhsatsız tabanca, 3 av tüfeği, 150 fişek ve 2 metal arama dedektörü ele geçirildi.
Olayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı.