Haber

Tunuslu futbolcu, muz fiyatına isyan ettiği için terörist ilan edildi, kendini yakarak öldürdü

Tunus Kayravan kentinde polis karakolu önünde kendini ateşe veren futbolcu Nizar Issaoui geçtiğimiz hafta hayatını kaybetti. Issaoui’nin ailesi, bir haftadır yoğun bakımda kalan 35 yaşındaki futbolcunun kurtarılamadı.

YANGINA YAKILDIĞINI SÖYLEDİ

Tunuslu futbolcu, 6 Nisan’da sosyal medya hesabından canlı yayınladığı videoda, bir esnafla yaşadığı anlaşmazlık nedeniyle güvenlik güçlerine başvurduğunu ancak şikayeti üzerine terörle suçlandığını ve bu durumu sindiremediği için kendini yakacaktı.

“BENİ TERÖR ÖRGÜTLERİ İLE BAĞLANTILI OLDUĞUMU SÖYLEDİLER”

Nizar Issaoui, devletin muzlarımızı yüksek fiyattan satmasına sınır koyduğu için esnafla tartıştığını belirtti. Bağlantılı olmakla suçladılar.” dedi.

6 NİSANDAN BERİ YOĞUN BAKIMDA

İfadesinin ardından polis karakolu önünde kendini ateşe veren Issaoui, 6 Nisan Perşembe gününden bu yana Kayravan Devlet Hastanesi’nin yoğun bakım ünitesinde tutuluyor.

TUNUS’TA SIK SIK HENGAME MANAV’IN VE MÜŞTERİLERİNİN ORTASINA GELİYOR

Tunus Uzun yıllar 1. Lig takımları Gafsa ve Monastir’de futbol oynayan Issaoui, son olarak 2. Lig Gavsa Kafile’de forma giyiyordu. Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said’in Ramazan ayı başında muz satışına sınır koymasının ardından yurdun bazı bölgelerinde manavlar ve müşteriler arasında yaşanan fiyat çekişmeleri nedeniyle sürtüşmeler ve çatışmalar yaşanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu